"Kancelaria adwokacka"

Od początku istnienia Kancelarii celem wspólników było stworzenie na rynku lokalnym wszechstronnej firmy prawniczej zdolnej do świadczenia firmom i przedsiębiorcom profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Poprzez udział w realizacji szeregu znaczących projektów o zasięgu ogólnopolskim wspólnicy i współpracownicy Kancelarii nabyli doświadczenia niezbędnego do oferowania usług prawniczych o najwyższej jakości.

Norwegia jest jednym z krajów nadbałtyckich.

Jej dość bliskie położenie oraz ogromne bogactwo tego kraju zachęcają wielu polskich przedsiębiorstw do podjęcia działalności w tym kraju. Niestety tak jak wszędzie, prędzej czy później natrafimy na nieuczciwego kontrahenta. 
W tej sytuacji pozostaje nam zadać sobie tylko jedno pytanie: 
Jak odzyskać należności w Norwegii?
Skuteczna windykacja należności w Norwegii nie jest łatwym zadaniem. Jest o wiele trudniejsza niż odzyskanie naszych środków finansowych, ze względu na fakt, że Norwegia nie należy do państw członkowskich Unii Europejskiej. Oczywiście obowiązują ją traktaty i różnego rodzaju konwencje, jednak trzeba się liczyć z tym, że ten proces do najłatwiejszych nie należy. Windykacja w Norwegii jest możliwa, jednak zaleca się skorzystanie z usług doświadczonej firmy windykacyjnej, która posiada długoletnie doświadczenie w odzyskiwaniu pieniędzy polskich przedsiębiorców. 

Firmy windykacyjne najczęściej posiadają umowę o ścisłej współpracy z kancelariami prawnymi w Oslo. Oznacza to, że wszystkie niezbędne formalności prowadzące do wydania nakazu zapłaty zostaną załatwione na terytorium Norwegii. W tej sprawie najważniejszy jest czas. Im dłużej będziemy zwlekać ze zgłoszeniem swojej sprawy do odpowiedniego biura windykacyjnego lub będziemy próbowali działać na własną rękę bez znajomości norweskiego prawa i języka, możemy stracić szansę na odzyskanie naszych należności. Najczęściej nie jesteśmy jedynymi osobami, które nie otrzymały swoich pieniędzy, a nakazy są wydawane po kolei. W sytuacji, kiedy dłużnik nie będzie miał już żadnego majątku możliwego do spieniężenia, nie otrzymamy należnych nam pieniędzy.
Więcej informacji na stronie www

Fotografie:

usługi prawnicze

kancelaria

windykacja

finanse

biznes

firma