"Kancelaria adwokacka"

Od początku istnienia Kancelarii celem wspólników było stworzenie na rynku lokalnym wszechstronnej firmy prawniczej zdolnej do świadczenia firmom i przedsiębiorcom profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Poprzez udział w realizacji szeregu znaczących projektów o zasięgu ogólnopolskim wspólnicy i współpracownicy Kancelarii nabyli doświadczenia niezbędnego do oferowania usług prawniczych o najwyższej jakości.

Jeśli trzeba otynkować dom to polecam te tynki mozajkowe bo są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne i można je myć wodą. Używa się je w miejscach, które są narażone na uszkodzenia mechaniczne i bród, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.
Tynki mozaikowe nazywane są zwykle kamyczkowymi. Są to ozdobne tynki o cienkiej warstwie, czyli takie, które trzeba nakładać w warstwach o grubości znajdującego się w masie kruszywa - najczęściej od 1 do 3 mm. Odpowiedzialna za spajanie tynków mozaikowych jest żywica; w porównaniu z innymi tynkami ozdobnymi są zdecydowanie elastyczniejsze i odporniejsze na uszkodzenia. Bez trudności wytrzymują też szorowanie, można je więc bardzo często myć bez obaw, że się zniszczą.
Na jakie podłoża?
Mineralne, czyli zrobione z tradycyjnych tynków cementowych lub cementowo-wapiennych. Może to być także ściana zrobiona z betonu lub zbrojona warstwa niespoinowego systemu ocieplania. Wewnątrz pomieszczeń najlepszym podłożem pod tynk mozaikowy będą również płyty gipsowo-kartonowe.

Powierzchnia musi być idealnie równa. Ze względu na cienką warstwę tynku nakładanie go na krzywe powierzchnie nie zagwarantuje osiągnięcia oczekiwanej gładkości; takie tynki byłyby też bardzo drogie, bo wymagałyby nakładania grubych warstw.

Jeśli chodzi o jakość to wpływa to na trwałość tynku, czyli okres jego użytkowania. Nałożenie tynku mozaikowego na starej, osypującej się ścianie nie wróży nic dobrego - kilka lat później tynk zacznie odpadać razem z tym kiepskim podłożem. Przed rozpoczęciem nakładania nowej wyprawy z tynku mozaikowego musimy podłoże zagruntować zgodnie ze wskazówkami od producenta tynku.

Fotografie:

dom

ogród

dekoracja wnętrz

tynk

budowa